október, 2017

23okt19:0021:00Oscar Wilde: Je dôležité mať Filipa

Viac

Podrobnosti

Oscar Wilde sa stal ústrednou postavou hnutia dekadentov, proklamujúcich oslavu krásy a odmietajúcich spojenie umenia a morálky. Žil slobodne bez ohľadu na konvencie a pokryteckú morálku vyšších vrstiev viktoriánskeho Anglicka, čím vedome šokoval prudérnu spoločnosť. Tvorba Oscara Wildea je natoľko nadčasová, že má čo povedať aj súčasnému čitateľovi a divákovi.

Dôležitosť „Filipa“ zobrazená v divadelnej hre Ako je dôležité mať Filipa bola známa už v roku 1895. Aj napriek tomu, že je táto inscenácia najúspešnejšou komédiou Oscara Wildea, no tradícia jej inscenovania v našich zemepisných šírkach sa zatiaľ nezaužívala.

Dramatici ju opisujú aj ako triviálnu komédiu pre vážnych ľudí. Študenti Vysokej školy múzických umení vám odohrajú túto nesmrteľnú klasiku, ktorá si vás získa absurdnými, ale sympatickými postavami, vtipnými dialógmi a úplnou absenciou akejkoľvek sociálnej zodpovednosti. Dej spočíva v zámene identít dvoch anglických gentlemanov, ktorí na svoje nie práve najčestnejšie aktivity používajú to isté krycie meno – Filip. A z toho môže vzniknúť jedine fraška.

Réžia: Štefan Bielik
Dramaturgia: Magdaléna Žiaková
Scéna, kostýmy: Lukáš Vasil, Kristína Veselá
Pohybová spolupráca: Jakub Jablonský, Dušan Mokráš
Produkcia: Tomáš Tužinský, Veronika Bohušová

Účinkujú:
Karin Adzimová, Natália Germániová, Katarína Macková, Viktória Petrášová, Monika Šagátová, Viktória Valúchová, Matej Babej, Juraj Bača, Michal Kiník, Marek Lupták

Dĺžka predstavenia: 120 minút

Partner inscenácie:
Pekáreň Harmónia

Čas

(Pondelok) 19:00 - 21:00

Miesto

Divadlo Lab

Svoradova 4, 811 03 Bratislava

Usporiadateľ

Divadelná fakulta VŠMUrezervacie@divadlolab.sk Svoradova 4, 811 03 Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen + 13 =