26maj19:0020:40Event OverLars Norén: Chlad

Divadelná hra Chlad otvára a rozoberá veľmi aktuálnu tému prisťahovalectva a migrantov, spojenú s rasizmom, extrémizmom, xenofóbiou a násilím, ktoré vládnu či už v utečeneckých táboroch, ale aj u ľudí žijúcich v celej Európe. Je to téma, ktorá sa úzko dotýka obyvateľov Bratislavy.

Lars Norén bol pri písaní tejto hry inšpirovaný skutočnou vraždou mladého Švéda s českými koreňmi, ktorého zabila skupinka švédskych nacionalistov. Hra je len fikcia, no napriek tomu je drsným obrazom reality. Text hry ponúka mladým umelcom vytvoriť kvalitnú divadelnú inscenáciu, ktorá je zrkadlom dnešnej spoločnosti a jej problémov, ktoré vznikajú nielen na Slovensku. Text hry je nastavený tak, aby zanechal u čitateľa/diváka otáznik a zamyslel sa nad skutkami, ktoré spoločnosť činí. Divákovi, navštevujúcemu bratislavské divadlá, pomôže otvoriť oči pri tvorení si názoru na imigrantov a situáciu spojenú s migračnou témou. Zároveň nenúti k žiadnym konkrétnym názorom.

Práve Divadlo Lab je vhodným priestorom pre vznik spomínanej inscenácie, pretože hra a jej výpoveď sa konfrontujú prevažne s mladou generáciou divákov. Po prvýkrát si bude môcť bratislavský divák pozrieť na divadelných doskách tú najaktuálnejšiu tému, venujúcu sa práve migrantom.

Réžia: Jakub Mudrák
Dramaturgia: Jana Koupilová
Scéna a kostýmy: Veronika Vartíková
Produkcia: Andrej Púry, Roman Žabenský

Hrajú:
Martin Kochan (Keith), Samuel Šimko (Kalle), Adam Jančina (Anders), Marek Koleno (Ismael)

Dĺžka: 100 minút

X
X