31jan19:0020:30Dennis Kelly: DNA


10nov19:0020:30Event CancelledDennis Kelly: DNA


25okt19:0020:30Dennis Kelly: DNA


04okt19:0020:30Dennis Kelly: DNA


25maj20:00Dennis Kelly: DNA


Divadelná hra anglického dramatika Dennisa Kellyho DNA bola napísaná na objednávku britského Národného divadla a v roku 2007 bola ocenená ako najlepšia dráma festivalu súčasného divadla National Connections.
Postavami hry sú dospievajúci tínedžeri, ktorí si z obavy pred šikanou vytvoria silný školský gang a rozličnými výstrelkami zastrašujú všetkých naokolo. Prezentujú sa extrémnou krutosťou, ktorú aplikujú najmä na „odlišných“ jedincov školy (gang nenávidí inakosť – rasové predsudky, iná orientácia, etc.).
Nechceme zobraziť zvrátenú generáciu, ale bežných tínedžerov, ktorí sú na hrane dospelosti. Na jednej strane chcú byť ako dospelí a dokazujú svoju dominanciu a slobodu, ale na strane druhej nedokážu prijať zodpovednosť za svoje skutky. Nešťastnú náhodu sa snažia ututlať a čím viac sa o to snažia, tým viac sa im to vymyká z rúk a ocitajú sa v čoraz väčšej šlamastike. (Až to má fatálne následky nielen na životy ich obetí, ale aj na ich vlastnú formujúcu sa osobnosť.)
Nosnými piliermi samotnej koncepcie sú téma vzťahu masy a jednotlivca a téma strachu, ktorý vo vyhrotenej podobe negatívne determinuje myslenie a konanie mladých ľudí na celom svete.

Preklad: Danica Haláková
Réžia: Karol Rédli
Dramaturgia: Lukáš Kopas
Scéna: Adéla Hajduová
Kostýmy: Dáša Veselovská
Produkcia: Katarína Thalerová, Jakub Uríček

Hrajú:
John Tate – Jakub Kuka
Cathy – Ingrid Baginová / Niki Dékány
Danny – Andrej Remeník
Phil – Igor Schlosser
Jan – Mária Havranová
Lea – Lenka Libjaková / Mirka Durná
Richard – Gabriel Fusko
Brian – Simon Kopunec

Dĺžka: 1 hodina 40 minút

X
X