15maj19:0021:00Event OverLuigi Pirandello: Šesť postáv hľadá autora

Skutočnosť alebo fikcia? Kto je reálny a kto len výtvor kreatívnej mysle autora?
Do televízneho štúdia prichádza šesť neznámych osôb a preruší natáčanie nového seriálu. Tvrdia, že sú postavami drámy, ktorú ich autor nedokázal vytvoriť. Rady by ožili, pred kamerami, stačí ak niekto dá dokopy ich príbeh. Napríklad, režisér! Nech je on ich novým autorom! Ale ako na to? Kto je vlastne kým a o čo tu vôbec ide?
Kolotoč argumentov a protiargumentov, polemík, hádok a vypätých emócií sa rozkrúca. Podarí sa režisérovi vymotať z protichodných interpretácií a rozpliesť kontroverznú „históriu jednej rodiny“ ? Kde je vlastne pravda? Možno vo fakte. Lenže ten je ako prázdne vrece, ktoré bez rozumu a citu stáť nebude.

Hra Luigiho Pirandella je bonmotom na tému interpretácie reality. Je výsmechom ambície poznať jednoznačné odpovede a zarazením sa nad hranicami fikcie a skutočnosti, ktoré nedokážeme jasne vymedziť. Do akej pozície sa v takejto realite – hmlovine dostáva umenie? Ako nájsť uprostred nejasnosti pravdu umeleckého výrazu? V čom vlastne spočíva? Na čo všetko treba prihliadať pri interpretácii postavy? Existuje jednoznačný návod, ako byť na scéne sugestívnym a pravým? Položené otázky sa pokúsia pred vstupom do profesionálneho života zodpovedať na záver štúdia aj herci absolventského ročníka.

Réžia: Mgr. art. Michal Vajdička
Dramaturgia: Lenka Čepková, Peter Galdík
Scéna: Veronika Vartíková
Kostýmy: Andrea Madleňáková
Svetelný dizajn: Patrícia Sniščáková
Výber hudby: Mgr. art. Daniel Fischer
Produkcia: Petra Mária Lančaričová

Účinkujú:
Bárta Ester, Jančina Adam, Horváthová Monika, Kochan Martin, Koleno Marek, Palčíková Barbora, Pavlac Filip, Rakovská Anna, Stopa Tomáš, Svetlíková Danka, Šimko Samuel, Varinský Martin, Žiaranová Dominika

Dĺžka: 2 hodiny 15 minút

X
X