29maj19:00Event OverWoody Allen: Urbánny sexualizmus (na motívy)

URBÁNNY SEXUALIZMUS v Divadle Lab alebo prvá premiéra v sezóne 2016/2017.

Absolventi Divadelnej fakulty VŠMU prichádzajú s komédiou v troch jednoaktovkách na motívy Woodyho Allena! Legendárny filmový režisér ukazuje svoju divadelnú tvár a Divadlo Lab VŠMU sa Vám ju rozhodlo priniesť už v pondelok 21. 11. 2016.

Komédie Woodyho Allena sú vystavané na charakteroch, ktoré intenzívne až neuroticky riešia svoju životnú, alebo možno skôr živočíšnu situáciu. Autor do postáv svojich hier prenáša osobné skúsenosti a pozorovania newyorskej vyššej strednej triedy. Vtip, komickosť a Woodyho elán svojsky prenáša profesionálny režisér Roman Polák – riaditeľ činohry SND na dosky študentského divadla a divákom ponúka netradičný titul so šťavnatými zápletkami. Jednoaktovky Central Park West, Riverside Drive a Old Saybrook zobrazujú príbehy zaujímavých postáv z rôznych zákutí New Yorku. Nepôsobia len ako vymyslené skeče reflektujúce situáciu v jednej z najväčších metropol sveta, ale ako skúsenosti reálnych ľudí, ktorí sa stali súčasťou jednotlivých príbehov a podelili sa o ne s autorom.

Réžia: prof. Roman Polák
Preklad a úprava textov: Alžbeta Vrzgulová, Jakub Szatinský
Scéna: Patrícia Sniščáková
Kostýmy: Andrea Madleňáková
Svetelný dizajn: Veronika Vartíková
Produkcia: Lucia Finková, Norbert Ondruš

Hrajú:
Richard Autner, Monika Horváthová, Adam Jančina, Martin Kochan, Marek Koleno, Simon Kopunec, Barbora Palčíková, Monika Potokárová, Anna Rakovská, Tomáš Stopa, Danka Svetlíková, Samuel Šimko, Martin Varinský, Dominika Žiaranová

Dĺžka: 2 hodiny 45 minút (s prestávkou)

X
X