Prvá premiéra Divadla Lab v sezóne 2018/19 – Boris Vian: PENA DNÍ – 5. 11. 2018 o 19. hodine! 

Informácia o predstavení: 

,,Chcel by som byť zaľúbený. Chcel by si byť zaľúbený. Chcel by detto. My by sme, vy by ste chceli byť. Aj oni by sa chceli zaľúbiť…”
Román Borisa Viana Pena dní, napísaný tesne po vojne v zdevastovanej a vysilenej Európe sa vyjadruje k vývoju „nového sveta“. Krásny svet versus krutá realita.
Žijeme v zlatej klietke, sme mladí, krásni, ľahostajní…máme okolo seba záruky, ktoré nás držia. Netreba sa báť. Ale pena prchá. Blíži sa naše stretnutie s reálnym životom a prestaneme byť mladí, krásni a snáď aj ľahostajní. Avšak, každý má v sebe svojho Colina, ktorý nám ukazuje, že aj s nohami na zemi v reálnom svete môžeme ostať v bubline krásy a túžiť po všetkom najkrajšom. Všeláska!

Realizácia:
Réžia: Maximilián Alexander Sobek
Dramaturgia: Renáta Jurčová
Návrh scény: Katarína Nedelská
Realizácia scény a svetelný dizajn: Martin Puškár
Kostýmy: Kristína Veselá
Hudba: Filozofický orchester profesionálov v domácnosti pod vedením Michala Kinika
Produkcia: Lucia Púryová, Linda Durkáčová
Filmová spolupráca: Alexander Kočner, René Kontúr, Peter Markovski

Obsadenie:
Michal Kinik, Matej Babej, Alexander Vais, Monika Šagátová, Karin Adzimová, Petra Gavláková, Katarína Macková, Viktória Petrášová, Michal Noga, Pavol Viecha, Krištof Tobiáš Zachar, Viktória Valúchová, Martón Béhr, Samuel Chovanec, Marek Lupták, Natália Germáni

Premiéra: 5. 11. 2018 o 19. hodine
Prvá repríza: 6. 11. 2018 o 19. hodine
Miesto premiéry: Divadlo Lab, Svoradova 4


Premiéra č. 2 – Dominik Tatarka: Súhlas! – 3. 12. 2018 o 19.00 v Divadle Lab 

Štátna moc a dezinformácie kráčajú ruka v ruke v tejto hre, na motívy Tatarkovho Démona Súhlasu. Realita až desivo podobná tej, v ktorej žijeme, kde prestáva záležať na pravde ale ide už iba o to, kto kričí hlasnejšie. Tatarkovské motívy ožívajú v súčasnom príbehu a zostávajú až hrozivo aktuálne. Boleráz, novinár, ktorý sa rozhodne postaviť sa neobmedzenej moci svojich nadriadených, háji základné princípy tvárou v tvár nemilosrdnému systému. Dokáže ešte vôbec prežiť skutočná individualita, alebo neosobná moc nakoniec všetkých zomelie na akýsi kolektív?

Realizácia:
Réžia: Ján Janča
Dramaturgia: Tomáš Hájek
Scéna: Terézia Kosová
Kostýmy: Terézia Kosová
Svetelný dizajn: Terézia Kosová, Michaela Pavelková
Produkcia: Eva Novotná, Miroslav Tauchmann, Gabrielè Ovčinikova (študentka Erazmu)

Obsadenie:
Peter Martinček / Michal Spielmann, Matúš Beniak / Peter Ondrejička, Bronislava Kováčiková / Mária Shumerová, Natália Fašánková, Jakub Jablonský / Jan Janča, Michael Vrzala, Krištof Tobiáš, Dominika Richterová, Eva Moresová, Sarah Arató, Polina Nikolaevskaya, Kristína Kanátová

Premiéra: 3. 12. 2018
Miesto premiéry: Divadlo Lab, Svoradova 4

X
X